Haddie Championship 2004 - Races
0 - 10Km       3 10Km - 12m  4 12m - 18m    5 18m -24m         6 24m - 30m         7 Hills                5 x-country              5
Race PB
Race Audrey Wishart Debz Hay Hazel Bradley Nicola Drysdale Karen Lowing Rhona Graham June Horne Alice Hall Alastair Bagnall Allan Nairn Allan Gibson Bill Simpson Chappie Mathers David Laing Ewan Cameron George Findlay Ian Mills Ian Shield John Montgomery Bill Hutchison Mark Birnie  
Blairgowrie Ne'er day 4           3     3                          
Morpeth - Newcastle                                   7        
Fife AC X-Country           5     5                          
N'mare series - Pitmedden           3     3     3                    
N'mare series - Ladybank           3     3     3                    
Devil's Burden     5     5     5                          
East District XC     5                                      
London Love Race                           3                
Cupar 5           5     3     3               3    
Stranraer 1/2 marathon                                   7        
Veterans X-country     5                 5     5              
Smokies 10   4                                        
Alloa 1/2 Marathon                                   7        
London Marathon                                   9        
St Andrews 5K     3     3     3     3   3   3   3 3 3    
Kinross 10K                       3               3    
Strathkinness - Blebo   3 5     3     3     3   5   3   5 3 3    
Auld Toon 10K   3 3     3           3           3   3    
Catteran Trail     5                                      
Beveridge Park 5K   3                                        
Loch Leven 1/2 marathon                       5           5 5      
Forfar Marafun   3 5     3     3     3   3 3 3     3      
Hill O Tarvit   5 5 5   5     5     5   5       5   5    
Beveridge Park 5K                       3                    
Edinburgh Marathon   4                           4   7 7      
Black Rock 5   3   3 3                         3 3      
Sunnyside Beach - Toronto     3                                      
Mono Cliffs - Toronto     3                                      
Race for Life     3     3                                
Glenrothes 10K                       3           3        
Milnathort Dash                       3                    
Brig Bash   3 5     3     3                 3        
Ship Inn/Shell Bay     3           3               3 3   3    
Bronx 1/2 marathon                       5                    
Follow the Herring 10K                               3            
Newburgh 5   3 5 3   3     3     3   3       5   3    
Beveridge Park 5K                       3               3    
Burlington -DTD - Toronto                                   3        
Largo Law                 5               5          
Donkey Brae                                     4      
Tour of Fife - Beach   3 3     3 3   3           3     3 3      
Tour of Fife - Hill   5 5           5           5     5        
Tour of Fife - Road   3 3 3         3     3   3 3 3   3        
Tour of Fife - Time Trial   3 3           3           3     3        
Tour of Fife - Trail   3 3 3         3           3     3        
Berwick Law                                 7          
Kirkcaldy 10K                       3       3   3        
Falkland 5   3 3     3 3   3     3       3   3   3    
Queensferry 10K     3                             3        
Ceres 8   4       4     4         4     4 4        
Beveridge Park 5K                       3                    
Forfar 10K                               3            
Great Scottish Run   5   5                             5      
Jim Clark Memorial     3                 3   3   3   3        
Moray 10K     3                                      
Capital City Challenge   3                         5     5        
Stirling 10K   3 3                             5 5      
East Neuk 10K 10   10     10 10   10   10   10     10 10   10   3  
Great North Run   7                               7        
Primary Schools 1K                                            
Loch Ness Marathon             7                              
East District XC     5                                      
Dublin Marathon                       7                    
N'mare - Coull Den   3   3                           3        
Loch Tay 10K   3                                        
Dundee 10                                   4        
X-country - Cumbernauld           5                                
X-Country - Lasswade     5                                      
Vets International XC     5                                      
Glen Clova 1/2 M   5                       5       5        
Hartley Cup   3 3     3     3     3     3 3 3 3        
N'mare - East Lomond   3   3         3     3           3        
X-country - K'caldy     5                             5        
Norman Woodcock 6                                   3        
X - country Stirling                 5                          
Pitmedden Forest           5     5     5           5        
Kinross RR Handicap   3                                        
N'Mare - Black Rock   3   3   3   3 3     3   3   3   3        
10K Paarluf                 3                          
                                             
Total Number of Races 1 28 31 9 1 22 4 1 28   1 27 1 11 9 13 6 38 11 10 1  
79                                            
10 99 128 31 3 86 23 3 106 0 10 95 10 40 33 47 32 162 51 32 3